چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

فاکتورهایی که در چیدمان مبلمان اداری در فضاهای کوچک مهم هستند عبارتند از :

 1 ) کادر کارمندان را در کنار هم نگه دارید.

 می توان در یک شرکت کوچک به نحوی چیدمان مبلمان اداری را انجام داد که همه ی کارمندان در یک فضا و در کنار هم کار کنند. اگر تیم خیلی کوچک است، همه ی کارمندان را در یک اتاق قرار دهید و از یک میزکار گروهی  استفاده کنید. اگر به اتاق کنفرانس احتیاج هست، به جای این که به بعضی از کارمندان جای خصوصی برای کار بدهید، یک اتاق را به عنوان اتاق کنفرانس اختصاص دهید.
اگر شما نمی توانید تیم کارمندان خود را به آسانی دور یک میز مرکزی جای دهید، میزها را در محیط اتاق قرار دهید طوری که کارمندان به سمت دیوار بنشینند و یک میز مرکزی در وسط اتاق برای جلسه و کار گروهی در نظر بگیرید.

 2) فضای میز کاری خود را هدر ندهید

میز اداری باید تا اندازه ای بزرگ باشد که کارمندان واقعا برای انجام وظایف خود به آن احتیاج دارند. برای کسی که در شرکت با یک نوت پد یا لپ تاپ کار می کند و یا برای مدیر سایت یا نماینده ی فروش، هیچ نیازی به استفاده از یک میز بزرگ تر با جایی که بتوان فایل ها را در آن بایگانی کرد، نیست و یا صندلی های اداری هم به کار می رود.
چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

 

3) از صندلی های اداری درست و مناسب استفاده کنید

بهتر است از صندلی هایی که بیش از حد بزرگ هستند و یا بسیار تخصصی هستند، استفاده نکنید.
افرادی که در طی هفته ی کاری همیشه پشت میز خود حاضر هستند و مشغول کار می باشند، باید صندلی ای داشته باشند که ارگونومیک باشد، در حالی که کسی که هر از چندی پشت میزش می نشیند و یا فقط برای مدت کوتاهی پشت میزش ثابت است، می تواند با یک صندلی عادی تر هم کار کند. انتخاب صندلی مناسب برای نقشی که شما در شرکت دارید و هدفی که می خواهید در کار از آن استفاده کنید، مهم است.

4) چیدمان مبلمان اداری به گونه ای باشد که به تشکیل جلسات تشویق شوند .در یک شرکت کوچک با هدف چند منظوره، شما می توانید بیشترین استفاده را از فضای محدود خود ببرید. اگر در شرکت تشکیل جلسات و همفکری در مورد مسائل، اهمیت خاصی دارد، کوچک بودن فضا و نبود فضای اختصاصی برای جلسه نباید مانع این کار شود، بلکه می توان با انتخاب چیدمان مناسبی برای مبلمان اداری، امکان این کار را فراهم کرد.

چیدمان مبلمان اداری باید به گونه ای باشد که همه ی کارمندان بتوانند به راحتی همدیگر را ببینند و بحث کنند بدون هیچگونه مزاحمتی .
چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

چیدمان مبلمان اداری در شرکت های کوچک

در چیدمان مبلمان اداری نه فقط باید به راندمان کاری و بهره وری بالا توجه کرد، بلکه باید روحیات و رفاه کارمندان را هم در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.