نکات مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

نکات مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

نکات مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

نکات مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

طراحی مناسب دکوراسیون دفتر کار نقش مهمی در اعتماد و جذب مشتری دارد

دکوراسیون دفتر کار
وقتی فردی برای اولین بار وارد دفتر کارتان میشود  برداشتی که از شرکت و کسب و کار در نگاه اول خواهد داشت بسیار مهم است پس باید اطمینان حاصل شود که داخل و خارج دفتر به اندازه کافی خوب و مناسب طراحی شده است .
 محل پذیرش مراجعه کنندگان، می تواند بهترین تاثیر را در برخورد اول روی آنها داشته باشد؟ و یا اگر ورودی اتاق کار به صورت مجزا از دفتر باشد، باید به ظاهر کلی آن و تمیز و مرتب بودنش اهمیت ویژه نشان دهید و یا با خرید گیاهان داخل آپارتمانی فضای کار را اندکی بهبود دهید. همچنین رنگ هایی که برای رنگ آمیزی دیوارها به کار می برید می تواند تاثیر بسیار خوبی برای بازدیدکنندگان داشته باشد.

انتخاب رنگ ها

نکات مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

نکات مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

 

یکی از نکات مهم در دکوراسون دفتر کار انتخاب رنگ های مناسب است که باید متناسب به حیطه کاری رنگ دگوراسیون را انتخاب کرد به عنوان مثال رنگ های خنثی برای مشاغل مرتبط با امور مالی و حقوقی، عکاسی و طراحی گرافیک، به دلیل خلاقیت بیشتری در آنها دخیل هستند، باید از رنگ های پر انرژی و گرم استفاده شود.
علاوه بر رنگ باید به برندینگ شدکت و رنگ های سازمانی توجه کرد پس قرار گیری لوگو، تابلو و نام شرکت و … بسیار حائز اهمیت است

نکاتی درباره دکوراسیون دفتر کار

بدلیل حجم زیاد اسناد مدارک باید بخش ویژه ای برای آنها در نظر گرفت این بخش باید به گونه ای طراحی و تنظیم شود که دسترسی به اسناد را به آسانی فراهم کند و در عین حال ظاهری مرتب و آراسته داشته باشد. برای این منظور می توانید از قفسه های درب دار و برچسب های مخصوص طبقه بندی اسناد بهره گیرید.

 جزئیات فضای کار

بعد از مرتب کردن وسایل و قرار دادن آنها سر جایشان باید به جزئیات فضای دفتر کار خود توجه ویژه کنید اینکه آیا ابزار و وسایلی که در اطراف خودتان قرار داده اید، دقیقا همان چیزهایی هستند که نیاز دارید؟ برای اینکه بتوانید به خوبی این موارد را مدیریت کنید، سعی کنید همه وسایل را با توجه به کاربردهایشان در نقاط مختلف دفتر کارتان بچینید.

قرار دادن مناسب میز کار

 میز کار خود را در قسمتی قرار دهید که تسلط کافی بر محیط کار دیگر کارکنان داشته باشید و بتوانید با همکاران خود در تماس باشید. بهترین موقعیت جایی روبروی بخش ورودی دفتر کارتان است. بطوری که هر فردی که وارد محل کار شما می شود، بتواند به راحتی موقعیت شما را تشخیص دهد و با شما ارتباط برقرار کند.

تاثیر نور 

 نور محیط کار از جمله فاکتورهایی است که می تواند تاثیر مستقیمی روی نحوه فعالیت و راندمان کار داشته باشد. سعی کنید از تامین نور کافی در محیط های بسته اطمینان حاصل کنید.
اگر دسترسی به نور طبیعی در اتاق ها امکان پذیر است، با قرار دادن پرده های کرکره ای می توانید استفاده از نور خورشید را به بهترین شکل مدیریت کنید. همچنین به جای استفاده از نورهای مستقیم فلوئورسنت، سعی کنید از نورهای غیرمستقیم و ملایم استفاده کنید تا از خستگی چشم کارکنان تا حد امکان بکاهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.