تشخیص یک صندلی امفی تئاتر مبلمان سینمایی مناسب

تشخیص یک صندلی آمفی تئاتر و مبلمان سینمایی مناسب

تشخیص یک صندلی آمفی تئاتر و مبلمان سینمایی مناسب

صندلی آمفی تئاترو یا صندلی همایش نسبت به صندلی اداری و مبلمان اداری تقریبا کالایی است که کمتر افراد با ان سر کار داشته باعث شده که ناشناخته تر باشند.و همین خود باعث میشود که انتخاب و خرید ان سخت تر باشد .

متاسفانه این عدم شناخت کافی باعث شده برخی از تولید کنندگان صندلی آمفی تئاتر از این قضیه استفاده کرده و صندلی همایش و صندلی سینمایی با کیفیت را در اختیار خریداران قرار ندهند .

و در مواردی مشاهده شده که نمونه ارابه شده از طرف فروشنده با کالاهایی ارسالی مطابقت نداشته باشد . به همین دلیل شرکت مبلمان اداری البرز وظیفه خود میداند که نکاتی را که میتواند به خریدار کمک نماید را مطرح نماید .

فوم ((Foam صندلی امفی تئاتر :

فوم صندلی امفی تئاتر یکی از مهمترین قسمت های صندلی میباشد .جهت تولید صندلی امفی تئاتر و مبلمان سینمایی میتوان از دو نوع فوم استفاده کرد -1-فوم سرد تزریقی .2-فوم گرم،فوم((Foam سرد بسیار مقاوم وتر و بادوام بیشتر نسبت به فوم گرم است و به دلیل اینکه صندلی همایش و مبلمان سینمایی دارای ضریب اشکال بالایی میباشد (استفاده های مکرر و طولانی مدت )و همچنین مبلمان سینمایی(Cinematic furniture) و صندلی امفی تئاتر معمولا به صورت تیراژ و تعداد بالا در سالن نصب میشود (اگر چند عدد از صندلی دچار مشکل شود نظم کل سالن بهم خواهد ریخت).

 

فوم صندلی آمفی تئاتر

یسیار منطقی است که از صندلی همایش که صندلی همایش و مبلمان سینمایی از فوم سرد باشد.متاسفانه استفاده از فوم گرم سبب میشود که بعداز مدت کوتاهی فوم صندلی نشست پیدا کرده و همین دلیل باعث میشود که پارچه از فوم جدا میشود .متاسفانه تشخیص فوم سرد از فوم گرم یک مسِله فنی میباشد و تفکیک این دو برای هر تشخیص میسر نیست .

پارچه صندلی:پارچه بیشترین نمای صندلی همایش و صندلی آمفی تئاتر را به معرض نمایش میگذارد به همین دلیل پارچه صندلی بسیار حایز اهمیت میباشد.وهم جنس پارچه رنگ پارچه کیفیت پارچه .پارچه با کیفیت بالا سبب میشود که صندلی امفی تاتر زیباتر به نظر برسد.برای روکش کردن صندلی از جنسهای مختلفی استفاده میشود از جمله پارچه های ایرانی (شانل. اسپرت و ….)ویا پارچه های خارجی اعم از (ایتالیایی .ترک .چینی )

پارچه صندلی آمفی تئاتر

انتخاب طرح و رنگ پارچه(Cloth)ُ برای خریدار باید محفوظ می باشد زیرا باید باتوجه به دکوراتیو سالن انتخاب گردد.

پایه های صندلی :

جهت مبلمان سینمایی و صندلی همایش قاعدتا باید از پرو فیل های سنگین استفاده کرد تا استحکام لازم را برای تحمل وزنهای مختلف در طی سالیان متمادی قابل استفاده باشند .نیاز است که به طرز صحیح و مناسب رنگ گردد بهترین رنگی که مورد استفاده قرار میگیرد رنگ کوره ای پودری الکترو استاتیک میباشد از خواص بارز این نوع رنگ دوام بسیار بالای ان است که با مرور زمان نه پوسته پوسته میشود و نه رنگ ان از بین میرود.

نمای کف و پشت صندلی :

برای کار کردن کف و پشت صندلی از متریال های مختلف میتوان استفاده کرد . از جمله mdf برش خورده با لبه های pvcشده. چوب پرس شده چند لایه مواد ای بی اس (ABS )پلاستیک . استفاده از هرکدام از متریالها ی ذکر شده میتواند مزیت خاص خود راداشته باشد به شرط انکه از کیفیت لازم برخوردار باشد.

متاسفانه برای اینکه بعضی از تولید کنندگان در هزینه ها صرفه جویی کنند از موادی باکیفیت پایین استفاده میکنند که همین امر سبب میشود که به مرور زمان خریداران را با مشکلاتی مواجه کنند .از جمله اگر انتخاب از موادای بی اس ویا پلاستیک باشد اگر این مواد مرغوب نباشد بعداز مدتی ترک برداشته و شکسته میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.