انتخاب مبلمان و وسایل دفترکار

انتخاب مبلمان و وسایل دفترکار

انتخاب مبلمان و وسایل دفترکار

انتخاب مبلمان و وسایل دفترکار

باتوجه به آینده برنامه ریزی کنید. مطمئن شوید که برنامه و طرح هایی که محتمل و قابل اجرا است، در ذهن دارید. مبلمان و تجهیزاتی را برای دفتر کار خریداری کنید که به آسانی قابل جابه جایی باشد نه مبلمانی که درفضای داخلی ساخته می شوند و قابل جابه جایی نیستند. این روش به شما این اطمینان را می دهد که هر زمانی که بخواهید میتوانید در فضای داخلی دفترکار تغییراتی بدهید. همچنین قابلیت انعطاف پذیری را در فضا ایجاد می کند به طوری که اگر شما باید محل دفترکار را تغییر دهید نیاز یه فروش لوازم نیست و می توانید از آن وسایل در دفتر جدید استفاده کنید. در ابتدای کار لیستی از وسایل مورد نیاز دفترکارخود تهیه کنید. این وسایل می تواند شامل کامپیوتر، فکس، پیرینتر، تلفن، کمد لوازم و .. باشد.
در مورد انتخاب مبلمان دفتر کارتان به نکات زیر توجه کنید. مبلمان دفتر کار می تواند گویای استایل و سبک شما باشد. سبک دلخواه شما مبلمان مدرن یا سنتی است؟ مبلمان چوبی حس سنتی تری به فضا القا می کند. در حالی که وسایل استیل و شیشه ای فضایی مدرن ایجاد می کنند، مبلمان دفتر کار، از جمله موارد بسیار مهم در هر محیط کاری است. مبلمان ارگونومیک به افزایش بهره وری و کاهش دردهای ناشی از نشستن طولانی مدت کمک می کند. از آنجایی که بیشتر اوقات کارهای دفتری پشت میز می گذرند بنابراین خرید یک میز و صندلی ارگونومیک اولین اصل هر اتاق کاری است. اگر با کامپیوتر کار می کنید تهیه کیبورد، موس و مانیتور ارگونومیک نیز از اهمیت بسیار بالایی دارد. این امر به کاهش تنش عضلانی و ایجاد ایمنی برای بافت های مختلف بدن کارکنان کمک می کند.
تقسیم‌بندی یا نحوه چیدمان میزهای کاری نیز می‌تواند به صورت‌های مختلف انجام شود. در مراکزی که مراجعه کننده حضور دارد، بهتر است میزها به گونه‌ای قرار گیرند که افراد به راحتی به نقطه مورد نظر خود دسترسی یابند و مجبور به دور زدن بقیه میزها نباشند. در طراحی خود فضایی برای نشستن مراجعه کننده ها و گفتمان بین آن ها تعبیه کنید دقت داشته باشید که این محیط خسته و کسل کننده نباشد. همچنین باید شرایط رفت و آمد بین اتاق ها و محل کار کارکنان به درستی طراحی شود تا دچار مشکل نشوند.

راحتی و سلامت مبلمان دفتر کار در الویت انتخاب می باشد اما نکته مهم دیگر در انتخاب مبلمان برای یک فضای اداری،استایل، رنگ و جنس آن است. در اکثر دفاتر کار، صندلی‌های چرمی بهترین گزینه به حساب می‌آیند، چون قابلیت نظافت و راحتی بیشتری دارند.تنوع رنگ و بافت پارچه های چرمی نیز بیشتر از سایر پارچه است.می‌توان در انتخاب رنگ مبلمان بیشتراز یک رنگ استفاده کرد،به شرط آنکه آشفتگی و استرس در محیط ایجاد نشود. به عنوان مثال، می‌توان صندلی‌های کارکنان را با یک رنگ و صندلی‌های مراجعان را با رنگی مکمل یا هماهنگ انتخاب کرد. رنگ‌هایی مانند قرمز آجری، زرشکی یا طیف‌های مختلفی از سبز، برخلاف باورهای غلط که رسمیت فضا را کم می کند باعث ایجاد تنوع رنگی زیبایی میشود و از به وجود آمدن خستگی در کارکنان و مراجعان جلوگیری می‌کند. البته در انتخاب این رنگ‌ها بهتر است هماهنگ با رنگ و پوشش دیوار انتخاب شوند تا مبلمان بتوانند در محیط زیبا جلوه کنند. میزها نیز می‌توانند رنگ و طرح های متفاوتی داشته باشند. برخلاف صندلی‌ها، بهتر است متریال سازنده میزها قابلیت شست‌و شوی بیشتری داشته باشند.

انتخاب مبلمان و وسایل دفترکار

انتخاب مبلمان و وسایل دفترکار

فایل ها ضروری ترین آیتم در دفترکار

به دنبال راهی برای پنهان کردن بهم ریختگی ها باشید. هر دفترکاری قسمت بهم ریخته و شلوغی از وسایل دارد، یک میز کار عالی با شلوغی وسایل و کاغذ ها، نمای خود را از دست می دهد. یک طرح عالی تضمین کننده راهی برای پنهان کردن این قسمت ها است. قفسه بندی و کشو ها بخش مهمی از هر محیط اداری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.